| aandreea27 a întrebat:

Buna
Am avut o relatie de 3 ani jumatate cu un baiat pe care l-am iubit enorm de mult. El era totul pentru mine. I-am iertat multe.Am fost despartiti o luna. mi-a spus ca el nu simte ce ar trebui pentru mine si e mai bine sa ne despartim. Apoi tot el s-a intors inapoi spunandu-mi ca si-a dat seama ca a gresit, ca ma vrea inapoi.Am acceptat pentru ca-l iubeam.Am avut apoi parte de un an minunat. Ne-am mutat impreuna.Chiar simteam ca s-a schimbat, ca ma iubeste, am petrecut un concediu de vis. Ajunsesem chiar sa ne facem planuri impreuna.Totul era perfect.Pana cand, intr-o seara, din senin, mi-a spus ca vrea sa ne despartim, ca a realizat ca eu nu sunt ceea ce-si doreste el si e mai bine sa mergem fiecare pe drumul lui. A trebuit sa plec de la el, sa ma intorc acasa.Va dati seama cat de dureros a fost sa fiu data afara.
Acum, dupa 2 luni de la despartire, il iubesc tot mai mult.Nu pot sa-l uit, nu pot sa ma rup de tot ce inseamna "el" pentru mine.Stiu ca nu merita, stiu ca s-a purtat ingrozitor. Dar nu reusesc sa nu ma gandesc zilnic la el.Il iubesc in ciuda a tot ce mi-a facut.
Ajutati-ma, va rog.Simt ca nu mai pot rezista mult timp.Nu i-am gresit cu nimic.Si totusi n-am fost buna pentru el.
Cum sa fac sa-l uit? Cum sa merg mai departe fara el?
Va multumesc din suflet

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pff, draaga mea. Tipul asta nu merita nici sa-l mai saluti.Este foarte probabil sa nu stie ce vrea de la viata, sa nu stie ce decizie sa ia.Sau cel mai grav sa nu stie ceea ce e mai bine pentru el.Traiesc si eu amarul asta de 3 luni de zile aproape. Iar la mine au fost 6 ani.Nu te mai gandii ca nu mai poti, asa sunt si eu.Gandeste-te doar ca odata el va regreta amarnic ce ti-a facut.Demonstreaza-i ce a pierdut, dar nu-l mai ierta. Ei nu au suflete.Sunt prea egoisti si se iubesc doar pe sine, la persoanaele carora le arunca in fata nu te mai vreau-l acela dur si hotarat nu se gandesc.Niste imaturi.Arata-i ca nu-ti pasa, desi sufletul tau tanjeste dupa el.Nu merita. Din dragoste nu se moare atat de usor dar ramane o rana care niciodata nu se va vindeca.Iti doresc tie ce-mi doresc si mie, o minte care sa nu mai accepte lasitatea altora, un suflet care sa nu mai iubeasca un "nehotarat". O viata senina si ai sa vezi ca totul va fi bine!

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg foarte bine, stiu prin ce treci, orice despartire e grea, dar gandeste-te ca orice sfarsit e un nou inceput, viata merge inainte indiferent de situatie, dac asa a fost sa fie, nu te poti impotrivi dorintei lui. Daca zici ca nu i-ai gresit atunci tu nu esti vinovata tu l-ai iubit, dar el nu a stiut sa aprecieze iubirea ta si sa te iubeasca cum meriti, poate asa e felul lui, oamenii isi mai schimba gandirea si sentimentele, stiu ca e greu ca atata timp nu e usor de uitat, dar ranile se astupa in timp, gandeste-te ca nu merita sa suferi dupa el daca el s-a purtat asa fara ca tu sa ii fi gresit cu nimic, nu e vina ta! Gaseste-ti diferite ocupatii sa nu te mai gandesti la el, mai sunt baieti pe lumea asta, poate ca el acum zice ca nu te vrea dar poate mai tarziu va realiza ce insemni pentru el, se mai intampla!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce inseamna si asa ceva se intampla tot mai rar.Cand nu ai parte de Alesul tau simti ca nu mai are rost nimic pe lume...Totusi in viata mai intai ar trebui sa ne gandim ca ABSOLUT ORICE pana si aceste esecuri ne sunt ca o incercare grea a vietii si mai ales a credintei noastre in Dumnezeu.Cu cat suntem mai incercati, cu atat noi trebuie sa devenim tot mai puternici si asta cu timpul si ceva rabdare.Curaj,nu te lasa suntem cu totii alaturi de tine!