| AlinaSM a întrebat:

Am bagat un cititor de carduri in pc duminica si dupa ce mi-am facut treaba cu el, am uitat sa il scot si l-am lasat in pc, iar intre timo fratele mai mic a intrat si s-a jucat. Abia luni mi-am adus aminte de el si cand m-am dus sa il scot nu il mai vedeam, nu imi mai aparea deloc, inainte aparundu-mi in local disc F.Am vrut sa dau "eject", dar cum nu-mi aparea l-am scos asa, iar azi cand am vrut sa il folosesc din nou, nu imi mai aparea.Ca sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Marct a răspuns:

Da restart la PC, iar dupa pornire conecteaza din nou cititorul.

| AlinaSM explică (pentru Marct):

Cred ca are ceva mai complex, caci nu imi merge nici asa; se aude sunetul care anunta ca a intrat in pc, dar nu il pot vedea, l-am cautat in tot calculatorul. Nici macar nu este al meu cardul.Nu am idee ce as putea face...

| Marct a răspuns (pentru AlinaSM):

Ma depaseste problema. daca e important pentru tine sa mearga cititorul, treci pe la un service PC si discuta cu ei. Eu ne te pot ajuta mai departe.

| AlinaSM explică (pentru Marct):

Nu inteleg de ce ai mai intrat pentru un raspuns daca te depaseste problema. Oricum multumesc!

| Marct a răspuns (pentru AlinaSM):

Problemele unui PC nu pot fi toate rezolvate de la distanta. Daca e prea nasoala trebuie sa mergi la service. Multumesc pentru apreciere.

| AlinaSM explică (pentru Marct):

Si eu multumesc pentru raspuns! Poate am fost prea acida!blushing

| Marct a răspuns (pentru AlinaSM):

Este ok happy