| Denii_2893 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea in legatura cu un baiat ma place sau nu?
Mam mutat la o noaua scoala in clasa a-7a.La inceput nu i-am dat importanta stiam doar ca este un baiat care are acelasi prenume ca mine[desigur la sexul masculin]Ba chiar ma enerva deoarece injura foarte mult. Dupa vreo 2 saptamana de scoala am jucat intr-o piesa unde el era sotul meu. dupa vre`o luna de la piesa statea in fata mea la scoala si cu vre 2 banci mai la stanga. A inceput sa se uite des la mine, imi zambea, ma rog nu am bagat de seama. dupa putin timp la mutat doamna diriginta la cererea lui in spatele meu.La fel imi tot soptea lucruri eu ma intorceam si vorbeam prosti. dupa foarte putin timp[arox o saptamana] am rearanjat bancile cum eu intarziu` des trebuia sa stau la locul meu dar la ocupat o colega si a trebuit sa ma duc in spate fix langa el.De atunic am vorbit foare mult. El ma intreba foarte des"ti-am spus azi ca te iubesc?"desi avea prietena.cu o cls mai mica De multe ori se certau iar eu ii dadeam sfaturi.Ba chiar a fost pe cale sa se desparta iar eu i-am impacat.Inaite cu o ora de patrecerea de sf de sem neam prostit si cica "ma cerut in casatorie"era o gluma.:La petrecere am dansat pe mel de la titanic si close to you si tot la petrecere sa certat cu prietena sa[tin sa va anunt ca partyul a fost la scoala si tot odata a facut o petrecere si clasa pr lui]sau certat deoarece sefa clasei nu a lasat`o sa intre sa danseze cu noi.Era foarte suparat.Lam ascultat si dupa m-am asezat in bratele luilaughingdoar asa ca sa il inveseles si normal am reusit.ba chiar am facut cateva poze pe care le-am pus pe hi5 si mau surprins comentarile din partea prietenei lui"va potriviti" si "ce bine va sta impreuna". Ma rog. dupa petrecere eram si mai apropiati. Faza e ca eu nu aveam voie sa ma duc la prieteni mei in pauze sa ii pup si sa vb dar el avea voie sa se duca la pr sa. Daca ma duceam sa ii pup imi comenta deci era gelos.la sf luni aprilie i-a dat papuci prietenei. Dupa era foarte fericit si asa mai departe. Dar noi flirtam in ore prim mesaje dar nu ni le trimiteam avanda in vedere ca sta langa mine.In mesaj era "sti ca te iubesc?" eu:nu el:te iubesc eu::* el:pentru mine Eu:da el:cu :p in laughing eu:ai vrea tu el:sincer as vrealaughing. Dupa ce am terminat de vb a venit vorba de prietena lui si mi-a spus ca sa impacat cu ea. Mia picat fata si nu staim de ce? eram foarte nervoasa dar fara sa vreau.Ba chiar am rupt cu mana mea o bratara la care tineam foarte mult.era Dubios sentimenul.Ma intrebat ce am si nu i-am raspun si am plecat din clasa.Ma recent s-a despartit de prietena sa sustine ca are o prietena dar imi da telefonul si zice ca pot sa ma uit prin mesaje nu vad nimic iar in agenda nu are nici macar un nume asa cum o cheama pe "actuala prietena"a luiiar pe facebook sau hi5 nimic de genu.Ma rog doar are vreo 3 poze cu ea.Nici una cu el si ea.Doar una modificata cu inimioare. Dar pe mine ma pupa ma starnge in brate etc. Faza e ca asa face si cu restul colegelor adica doar cu 3. Dar eu sunt singura care ma pupa si il pup.Este foarte gelos cad satu cu prieteni din alete clase[baieti]. dar cu toate acestea de multe ori imi repeta ca sunt pritena lui nu iubita.Acum sincer e greu sa nu te indragostesti de o persoana care sta in fiecare moment al zilei cu tine, te pupa de asculta da esti trist iti face complimente si te ajuta cu treaba prin clasa.in penultima i de scoala am primit o provocare gen:sartua`l si am accepta si l-am sarutat.Nu am simtit prea multe gen fluturasi doar nisete valuri de caldura.Intrebarea mea este Sunt ma iubeste sau doar ma considera amica lui? De acea am povestit cu lux de amannunte ca sa stiti cum sa o luati.Ma scuzati ca m-am eliberat asa dar am nevoie de o parere din partea altcuiva.Si va rog sa ma mai scuzati pentru eventualele greseli.:*

3 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Eu sincer zic ca el se joaca cu tine. si asa ar trebui sa faci si tu. Fa-ti un iubit, fa-l gelos, dar fa-l sa creada ca tu ti la tipul ala. Si nu-i spune nici in ruptul capului ca iti place de el. Cand vine vorba spune ceva de genu "noi suntem numai prieteni " sau " eu te vad doar ca un prieten" sau cum zice el " esti prietenul meu, nu iubitul " si nu-l mai saruta si nu mai fi asa de apropiata cu el. Cand mai vorbiti de unele chestii gen " vrei sa iesi nu stiu unde " tu spune-i " poate", nu raspunde niciodata concret, joacate cu el. Nu ii arata ce simti pentru el. E clar ca daca vroia sa fie cu tine se baga si nu isi facea alta prietena, deci poate inca nu e convins ca vrea, si te tine ca o rezerva. Tu spune-i ca tu il vezi doar ca pe un prieten si ca ai prieten. Spune-i daca el sugereaza ceva ca puteti fi cei mai buni prieteni. Dar nimic mai mult.
Asta o sa il faca sa te vrea, daca te place pe bune, si n-o sa fie mult pana o sa cedeze, daca nu e incapatanat.
succes

| BigBang a răspuns:

Puteai scrie o povestioara la cat ai postat.In privinta baiatului, te place ca si"fata", dar nu te vrea de iubita.Deci un baiat le-ar vrea pe toate,insa din ce spui tu,inteleg ca vrei o relatie serioasa "in doi",nu in trei, sau"sa joci la mai multe capete". Probabil ii pari atragatoare si de aici si atitudinea lui fata de tine, atitudine care o are si fata de alte fete.Deci,o relatie serioasa in nici un caz nu poti sa ai cu el, mai ales din moment ce ii faci jocul, eventual ceva platonic.In privinta"ma iubeste ",una e atractia, alta e iubirea.
Ce ai simtit tu cand l-ai sarutat"valul de caldura", e dat de atractia si/sau excitatia sexuala.In concluzie,depinde de tine, daca vrei sa fii considerata o prioritate pentru un anumit baiat, sau "un animal de companie". salut

| Alexandra_8746 a răspuns:

Buna Denii, eu cred ca acest baiat va place pe amandoua si pe prietena lui, cu care este, dar si pe tine, nu pot sa-ti garantez, este doar parerea mea. Atata timp cat e gelos, poate sa-i placa si de tine, dar cine stie poate ca si de prietena lui, poate incearca sa te faca geloasa si aceea prietena nu exista. Sper ca te-am ajutat, mult noroc!