| bby a întrebat:

Am contul de facebook raportat ca și cum ar fi fals. A trebuit să trimit poză cu cartea mea de identitate, așa am și făcut însă a trecut deja o săptămână și tot nu am nici un răspuns.
Nu știu ce să mai fac. Aveți ceva idei vă rog? Am nevoie de contul meu...;(

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Pai atunci tot ce mai trebuie sa faci este sa astepti fiindca Facebook este cea mai mare comunitate si iti dai seama ca au multe cereri de verificat sau aprobat si pe langa asta ei verifica si raportarile altor ultilizatori.

11 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Retrimite acel formular dar: Poza cu buletinul sa fie clare si sa fie afisate poza cu tine de pe buletin si numele tau. In general tot buletinul sa fie clar vizibil si de inteles pentru moderatorii Facebook. Raspunsul il vei primi prin e-Mailul cu care este facut contul de Facebook.

| bby explică (pentru RareşTPUro):

Așa am și făcut. Am trimis o poză cât se poate de clară cu toate datele mele de pe buletin. Nu am nici un răspuns. sad

| RareşTPUro a răspuns (pentru bby):

Ar fi trebuit sa-ti dea un raspuns intre 48-72 ore! Acolo te mai punea sa scrii tu numele real si alte dovezi ca e contul tau.

| bby explică (pentru RareşTPUro):

Au trecut 8 zile și nu am nici un răspuns. sad Nu știu ce sa mai fac...

| RareşTPUro a răspuns (pentru bby):

Incearca sa refaci formularul. Dar fa alta poza la buletin si scrie tot ce iti cere Facebook corect, pentru a lua cererea ta spre verificare.

| bby explică (pentru RareşTPUro):

O să-l scanez că poate e mai în regulă așa decât poza. sad

| RareşTPUro a răspuns (pentru bby):

Si sa completezi tot ce iti cere cap-coada!

| bby explică (pentru RareşTPUro):

Nu îmi cere nimic altceva decât să încarc o fotografie cu cartea mea de identitate în care să se vadă numele, data nașterii și poza foarte clar.

| RareşTPUro a răspuns (pentru bby):

Si te mai pune sa scrii si numele tau intr-un chenar si sa pui data nasterii manual, pe langa poza cu buletinul!

| bby explică (pentru RareşTPUro):

Nu. După ce mi-am încărcat poza îmi scrie "Mulțumim pentru uploadarea ID-ului dumneavoastră. Vom reveni cu informații." ceva de genul acesta

| bby explică (pentru RareşTPUro):

Așa mai exact "Îţi mulţumim că aştepţi cât timp efectuăm verificarea acestui cont. Vom reveni imediat ce terminăm de revizuit ID-ul tău." apoi îmi dă să mă deconectez

| RareşTPUro a răspuns (pentru bby):

Pai atunci tot ce mai trebuie sa faci este sa astepti fiindca Facebook este cea mai mare comunitate si iti dai seama ca au multe cereri de verificat sau aprobat si pe langa asta ei verifica si raportarile altor ultilizatori.