| tigru89 a întrebat:

am nevoie de raspunsuri urgente. Prietena mea este amenintata ca poate fi exmatriculata. Se poate exmatricula un elev de la liceu cu 2 luni inainte de absolvire? Daca stiti vreo lege care sa impiedice asta, va rog sa o postati.

Răspuns Câştigător
| ady9631 a răspuns:

Am inteles in aceste cauze ea nu poate fi exmatriculata deoarece aici vine vorba de discriminare ar trebui sa vorbeasca cu dirigintele/diriginta voastra despre asta dar sigur nu o sa o exmatriculeze pentru asta.Succes!

4 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Poate fi exmatriculata oricand! Atata timp cat a incalcat regulamentul liceului!

| ady9631 a răspuns:

Da e posibil, si nu e nicio lege care sa impiedice asta daca ea a incalcat regulamentul scoli incat poate fi exmatriculata, daca ne ai fi spus si ce a facut de o exmatriculeaza ti-am fi dat mai multe informati. Succes!

| tigru89 explică (pentru ady9631):

Prietena mea are o deficienta de auz si a primit nota 3 fara ca profesorul sa se consulte cu ea sau sa i spuna motivul, iar ea a incercat sa comunice cu el pe foaie, cum el a ignorat-o si i-a spus sa se duca la loc fara sa mai scrie ceva, iar ea a considerat-o ca pe o discriminare si a iesit din scoala fara permisiunea lui. Acum ca el a pus o reclamatie impotriva ei si vrea sa o exmatriculeze. Recunoaste ca a actionat imatur din cauza parasirii scolii, dar considera ca avea dreptul sa se supere din cauza discriminarii, poate aduce acest subiect in sedinta si sa castige, fara sa primeasca exmatriculare sau scaderii notei de purtare?

| tigru89 explică (pentru ady9631):

Multumesc pentru acest raspuns. I-am spus si eu nu are de ce sa se teme, ca e in favoarea ei.

| ady9631 a răspuns (pentru tigru89):

Am inteles in aceste cauze ea nu poate fi exmatriculata deoarece aici vine vorba de discriminare ar trebui sa vorbeasca cu dirigintele/diriginta voastra despre asta dar sigur nu o sa o exmatriculeze pentru asta.Succes!