| Ellysa a întrebat:

Buna` :* Am o fata in clasa, care o iubesc foarte mult, e cea mai buna prietena a mea`, dar mereu se supara pe mine pentru nistee tampenii`, ba ca ne contraziceam, ba nu stiu ce`. Si eu daca ma mut din banca cu o alta fata pentru o ora, se supara`, dar ea se muta mereu` si ma lasa singura`. Cand vreau sa ies afara [in curtea scolii] o chem si nu vrea sa vina, si o las in clasa`. Cand vin de afara se supara ca dc am lasat`o singura`, si cand vrea ea afara si eu nu vreau`sa merg, ca mie rau`. sau ca mai am de scris un exercitiu la tema` se supara`!
Ce sa fac`? Ajutati`maa sad
FUNDA `; x

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

Vb cu ea si spune-i ce te deranjeaza de asemenea intrebo si pe ea ce o deranjeaza la tine incercati sa faci compromisuri una pentru alta gen daca tu vrei sa mergi afara sa mearga si ea de dragul tau si invers daca ea vrea sa mearga afara iesi si tu cu ea de dragul ei si incercati s anul va mai mutati din banca cu nu stiu cine stati impreuna

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Gaseste-ti o proasta de "prietena" care sa fie de acord cu tine tot timpul si care sa faca numai ce vrei tu! De ce esti atat de egoista si de posesiva? Nu crezi ca prietena ta are momente cand vrea sa-si vada numai de ale ei si sa nu vrea isi imparta cu tine chiar toate momentele existentei ei de zi cu zi?

| Ellysa explică:

Nu ati inteless `, Fata asta, vrea sa fac doar ce vreaa ea` si sa o ajutt mereu`, dar eu cand am nevoie nicii in seama nu ma baga`