| spartani a întrebat:

Buna ..am o intrebare daca ma poate ajuta cineva. sunt insarcinata in 2 saptamani si lucrez cu contract de o saptamana.voi beneficia de concediu de maternitate? ca de indemnizatia aia banuiesc ca nici nu incape vorba

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De concediu ar trebui sa beneficiezi dar de indemnizatie nu prea cred

| spartani explică (pentru mona):

Mda ..asta e, merci

| eurynomus a răspuns:

Vei beneficia dupa cate stiu eu si de una si de alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De indemnizatie poti beneficia dacă ai 12 luni lucrate fara intrerupere in care sa nu fi avut concediu medical, concediu de maternitate este de 3 luni parca si angajatorul este obligat sa ti l dea.aşa era, nu ştiu dacă s-a mai schimbat ceva.