| anonimlmao a întrebat:

Buna! am o intrebare. daca o persoana are kilograme mai multe poate ridica mai mult?(ma refer sa ridice o greutate mai mare) sau tine stirct de forta pe care o are omul? o fata de 110 kg va ridica mai mult ca un baiat de 70?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Niciodata! laughing Puterea nu sta in greutatea corporala desi foarte multi nu stiu asta si cred ca daca ai 200 de kg ai forta mare... laughing Totul tine de forta persoanei daca este antrenata sau ce eforturi fizice face! Deci forta/puterea unei persoane nu depinde de greutatea corporala ci de conditia fizica al acestuia!