| moftuliki a întrebat:

Buna am o intrebare pentru cei care au nokia 3110 classic. cum pot intra pe internetul de pe mobil, cand vreau sa intru pe aplicatia yahoo zice sa ma abonez prima data la pachetul de date am intrat si tot degeaba ajutor plzz :*

1 răspuns:
Shin
| Shin a răspuns:

Cred ca nu-ti selectezi corect legatura de date care o ai activa. Aceasta poate sa aiba mai multe denumiri in telefonul tau, si atunci cand incerci sa te conectezi la serverul de la Yahoo, va trebui sa o alegi pe cea corecta. Daca nu o faci, ea o sa-ti spuna sa te abonezi (ceea ce probabil se intampla la tine).
P. S. Astea toate, DOAR daca ai sunat in prealabil la operatorul tau de telefonie mobila, ti-ai activat internetul si l-ai configurat pe telefon.
Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.
Numai bine, Shinwinking