| Cavani1999 a întrebat:

Buna,am o intrebare. Poti sa vorbesti gresit din cauza emotilor? va intreb asta pentru ca cand vorbesc cu un om ma blochez adica incep sa vorbesc numai tampenii sau nu vorbesc corect...dar am unele cand vorbesc corect.de ce?

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Da, şi mie mi s-a întâmplat.Bineînţeles că emoţiile sunt mai mari decât neştiinţa. Încearcă să fi tu însuţi şi nu Einstein.

| ElenaSA a răspuns:

Te emotioneaza situatiile in sine.Fiecare om este diferit de ceilalti.Nu-ti face probleme.in vorbirea orala exista avantajul ca poti sa corectezi eroarea, rectifici, iti ceri scuze.Nu patesti nimic grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare frumos sa vorbesti sensibil
limbajul mi se pare de pe o alta planeta.
si eu spun jumatati de fraze, le pun accent gresit si le sasai
nu merita sa stapanesc ce e biologic, ar fi un efort caraghios si mare

| ForevărTughedăr69 a răspuns:

Emotiile iti pot afecta creierul, deci da, poti sa vorbesti aberatii. Dupa cum spune si Bonbonica123, trebuie sa stapanesti aceste "emotii". Atunci cand vorbesti cu cineva trebuie sa fii cat mai natural, sa nu uiti sa respiri, si sa iti concentrezi atentia catre subiectul abordat in discutie. Succes!

| Bonbonica123 a răspuns:

Pai,sunt emotii,incearca sa le stapanesti gandindute ca cunosti acea persoana d emult timp, si fii tu insuti, nu incerca sa pari mai intelectual sau nu stiu ce in fata persoane respective! Asa pateam si eu, acum ama invatat si vorbesc ca de la prieten la prieten, indiferent de persoana!