| denisTiky a întrebat:

Am o problema cu profesorul de sport, la ora lui tot timpul ne pune sa facem incalzirea dupa fie ne lasa sa jucam football sau handball. Problema este ca eu am dat norma si am facut totul corect, exact cum ne-a aratat el. Si mi-a dat 9 pentru comportament, cica eu nu fac mai nimic la ora lui, ca tot timpul ma cer la baie si ca ma duc in vestiar cu colegi si stam acolo, zice ca stau pe banca si ca vorbesc cu ceilalti foarte mult in timpul incalzirii.

Am recunoscut ca vorbesc cu colegii in timpul orei lui si ca o singura data am stat pe banca cand se juca football dar am facut incalzirea, i-am spus ca nu imi place football-ul si nu stiu sa joc bine. Dar nu e adevarat ca ma duc la baie des sau la vestiar, ca stau pe banca sau alte prostii ce mi-a spus el. Eu am impresia ca ma confunda cu alt coleg. Si mi-a spus ca doar daca nu ma implic mai mult si nu imi schimb comportamentul nu imi da 10. Azi la ora lui am fost cminte si nici nu m-a pus sa joc ceva

Normal ca am pretentii de 10 din ce moment eu fac tot ce spune el si corect, am un coleg care nici macar nu poate sa sara peste acea "capra" si lui i-a dat 10, si tot la fel de mult vorbest si ala. Sau mai e inca unul care a plecat pur si simplu de la ora lui (si profu nu l-a lasat) si la ala i-a dat 8. Mi se pare ca face discriminari. Cu diriginta nu am ce sa vorbesc ca imi spune clar sa imi aduc parintii, iar daca ii spun la mama ca am luat 9 la sport ma omoara.

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

In orice clasa din fiecare scoala se fac diferente intre elevi. Uneori din cauza ca unii elevi dau ''dreptul'' pe la cancelarie, ca au rude profesori sau ca pur si simplu sunt pe placul profesorilor.Mereu vei da de profesori care vor avea ceva cu tine.Mie fosta profa din liceu mi-a zis in fata ca nu-i place persoana mea laughing) Desi nu deranjam niciodata orele si nici nu faceam tampenii ca restul colegilor.Plus ca eram printre primii la invatat de clasa.Dar din 6-7 si 8 nu ma scotea.Iar la restul doar 9 si 10.Pe cand alti profesori imi puneau 10 fara sa invat sau sa ma prezint prea des la materia lor. Daca iti aduci parintii la scoala pentru atata lucru mai rau o sa iti faca.Atat el cat si alti profesori. Sfat:Ignora si nu mai pune la suflet ca iti da 9 si nu 10.

| ElSueno a răspuns:

Uitați aici copii, un tocilar care plânge!

Copile, n-o să te întrebe nimeni peste 5 ani când te angajezi ce medie ai avut la sport sau la orice altă materie.

| denisTiky explică (pentru ElSueno):

Normal ca nu ma intreaba nimeni, dar eu merg la scoala ca sa iau note cat de cat ok si media la sport ma va avantaja/dezavantaja la media generala(ca si restul mediilor), da nu ai tu de unde sa stii tu de astea daca nu umbli pe la scoala. Si multumesc de compliment.

| ElSueno a răspuns (pentru denisTiky):

Şi cumde ai ajuns la concluzia cum că eu nu aş merge pe la şcoală?

| denisTiky explică (pentru ElSueno):

Pentru ca la scoala mai nou trebuie sa ai note bune sa fi bagat in seama, si tu ai spus ca nu o sa ma intrebe nimeni ce medie am avut la sport. Tu nu sti ca orice nota mare, indiferent ca e la muzica, religie sau alte materii conteaza mult. La final de an se calculeaza mediile si le imparte la cate sunt, si iti iese media generala. Iar orice nota, cat de mica sau cat de mare, va afecta media generala care conteaza cel mai mult. Si din cate vad eu, tu esti un fel de smecheras care se crede el important si nici nu stie sa isi scrie numele si ii face pe altii tocilari care plang de nu stiu ce. Masoara-ti cuvintele si nu raspunde aiurea. Eu am cerut ajutor nu parerea ta despre mine. Si sa incheiem aici subiectul ca devine enervant.