| AriPinzar a întrebat:

Am o problema :
Am pe fata a naibii de multe cosuri. Ce remedii naturale stiti pentru imi trece?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tinctură de propolis, ceai concentrat de mușețel.
Pa, pa.

| pietrean a răspuns:

Acum,depinde cat de multe cosuri ai! Eu,la orice probema de infectie,folosesc tinctura de propolis(antiseptic), de la farmacie. Dupa ce se usuca solutia, mai dai de cateva ori(o sa stai in casa cateva ore bune) apoi dai cu crema cu galbenele(emolienta si cicatrizanta). Apoi, depinde si de ce iti ies cosurile:ten neingrijit corespunzator, esti adolescent(a)si hormonii isi spun cuvantul...

| AriPinzar explică (pentru pietrean):

Am aproape 12 ani. si as vrea remedii naturale daca se poate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tinctura de propolis sau de cimbru te poate ajuta mult.
Consulta si un dermatolog, trebuie tratata CAUZA, nu EFECTUL!
Te pup!