| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma sperie rau de tot...Sa incep:intr-o seara stateam la o matusa de-a mea care sta la cateva strazi distanta de casa mea si intr-o seara, cand casa mea era in renovare trebuia sa stau cu ea 3 zile si cand am adormit cred ca era 12 noaptea si pe scara blocului aud tot felul de sunete.Ai mei erau la o nunta si eu nu puteam sa ies pe scara, asa ca mai tarziu aud tot felul de voci ale vecinilor.Atunci imi fac curaj si ies si eu pe scara blocului. Vorbesc cu un vecin si imi spune ca de la parter se aud tot felul de sunete. Ma duc cu ei la vecini de acolo si ii intreb daca au auzit si ei.Raspunsul era evident 'da' si atunci auzim toti o usa trantita de la subsol si toti se inarmeaza cu lanterne si cu cutite si se duc acolo.Cand ajung vecini in subsol aud un fel de ras ciudat care se auzea incet dar clar.Eu ramasesem la o vecina care era curajoasa si nu credea in fantome.Si toti se intorc de la subsol si au fetele uimite(nu neaparat speriate). Ii intreb ce au vazut si au zis ca au vazut un fel de umbra care a iesit afara pe usa blocului.Atunci toti ies de din bloc si cheama politia. Locatari sunt oameni bogati si au platit politia sa ancheteze. Au gasit doar o bucata mototolita de hartie pe care nu era scris nimic. Dar eu in acest timp ma intorc la matusa in apartament si va dati seama ca faceam pe mine de frica.Aud ca cineva bate la usa si aproape ca era sa lesin dar era doar un vecin de-al meu.Au zis ca nu au habar despre ce a fost.In schimb ziua nu se intampla nimic.Si seara auzim cum batea cineva la usa in miezul nopti si va dati seama ca matusa mea cand s-a intors era speriata si nu avea habar despre ce se auzea in fiecare seara. Ce credeti ca a fost? Nu excludem nici faptul ca poate fi vreun cersetor. Niste copii care fac glume dar in acea seara copii aceia erau plecati.Va rog! Sa raspundeti urgent si sper sa aveti rabdare sa citit tot si este adevarat deoarece am martori. Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| Wintersmile a răspuns:

Nu conteaza, daca ai incredere în Dumnezeu si Îl rogi sa te ajute nu ti se poate intampla nimic rau.