| theprettyreckeless a întrebat:

am o problema destul de mare. ma simt foarte stresata, obosita, fara nici un chef. acum incepe si scoala. pentru mine scoala e doar stres, oboseala si trebuie sa ma si concentrez caci vin examenele alea de a8a! nu stiu ce sa mai fac, parintii nu ma asculta.

Răspuns Câştigător
| VeVeriţaa a răspuns:

Ia-o încet, trebuie să vorbeşti cu cineva, trebuie să ai un prieten, pe cineva apropiat.
Şi să îţi spun ce ne repetă noua profa de psihologie: decât un deştept obosit, epuizat, e de preferat un elev mediu, dar odihnit.
Concentrează-te pe materiile de examen, dormi bine, PC mai puţin, mănâncă fructe, ascultă muzică relaxantă, decât să zaci, fugi la bucătări şi ajut-o pe mama, aşa vei intra şi mai uşor în vorbă cu ea... gândeşte-te la anul viitor, care va veni cu mai multă relaxare, asta te pune pe picioare.

5 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Linistete, explica-le cu rabdare parintilor tai ca iti este frica, dar nu te mai gandi la asta! happy Cat mai repede, mai ai putin timp pana maine!

| LoveMe a răspuns:

Crede`ma ca si eu sunt in situatia ta. sad...

| VeVeriţaa a răspuns:

Da, e limpede, fă un copy-paste la răspunsul lui MrSmith, printează cu 28-30, pune totul pe tavan şi totul va deveni parte din tine, oriunde întorci ochii dai de vorbele lui nemuritoare. Vei scăpa de toţi factorii de stres, rămânându-ţi doar unul, cel indus de el.

| VeVeriţaa a răspuns:

@theprettyreckeless, mulţumesc, dar nu asta e important, ci să-ţi fie bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te linistesti si gandeste-te ca e pentru binele tau. Te va ajuta mai departe.