| Just1dream a întrebat:

Am o oarecare problema... poate parea pe de o parte simplu de rezolvat dar pentru mine nu e asa si as aprecia foarte mult cateva sfaturi...
muncesc mult pe plan profesional, adica scoala ca sunt in clasa a7a, particip la mumeroase concursuri in special la limba romana, citesc foarte mult si chiar compun poezii pentru care am primit premii, lucruri ce imi plac enorm fiind si destul de pasionata de acest domeniu...imi umplu weekend-urile cu meditatii caci fac la 3 materii si obtin note bune. dar nu poate nimeni sa conteste faptul ca toata stradania asta aduce si oboseala, dar nu mi-a impus nimeni sa imi umplu si timpul liber cu activitati legate de scoala si m-am descurcat cu asta mereu pana acum...
insa deodata lucrurile nu mai merg atat de bine... sunt din ce in ce mai stresata si obosita si am sentimentul ca nu imi mai gasesc locul in lumea asta. sunt constienta ca m-am schimbat mult in ultima vreme si as putea spune ca nici macar eu nu mai pot spune ca ma cunosc... izbucnesc in rafale de plans fara vreo explicatie concreta fiind si o persoana destul de sensibila.
ce ma sfatuiti sa fac pentru a remedia aceasta problema?, caci starea mea nu e una normala si trebuie sa iau o masura. credeti ca daca mi-as mai elibera timpul ar fi o inbunatatire?

multumesc anticipat si promit funda pentru raspunsul ce ma va ajuta cel mai mult

1 răspuns:
| Băscuţă a răspuns:

Si eu invat bine si stiu cat de mult te streseaza asta, dar ar fi bine sa iei o mica pauza cu meditatiile. In weekend iesi cu prieteni ca sa nu mai fi stresata.

Am observat ca de multe ori sunt mai obosita decat persoane mai in varsta. O fi de la pubertate?