| lipikicusclipici a întrebat:

Am o problema. Mie imi place de un baiat din clasa si cred ca el este singurul dragut.Nu stiu daca si el pe mine pentru ca: -El imi zambeste cand ma intorc la el.-Uneori imi face cu ochiul si uneori imi tine apararea.Este putin mai mic de statura decat mine.Imi putetispune ce sa fac? D-au funda mare.Va rog sa imi spuneti.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Simplu...du-te si intreaba-l direct daca ii place de tine!
Crede-ma in general daca crezi ca unui baiat ii place de tine ...probabil ai dreptate

| lipikicusclipici explică (pentru Apache):

Nu este asa de simplu.

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cred ca cel mai bine ar fi sa il intrebi, cu toate c banuiesc ca nu iti place sa mergi asa la el si sa il intrebi direct, incearca sa pui pe cineva sa il intrebe despre tine, pe o prietena de- ta care se intelege bine si cu el, sau ceva prieteni comuni, sau ai putea sa te bagi in seama cu el pe mess, daca ai id-ul lui si sa ii dai de inteles ca iti place, sa vezi cum reactioneaza!