| blueSky_3324 a întrebat:

Buna,
Am o relatie de 2 ani si cateva luni cu un barbat pe care-l iubesc si ma iubeste, avem ganduri serioase, doar ca parintii lui, mai exact tatal lui, e un om foarte dificil si face niste glume cam nesarate cu mine, iar eu nu tin la glumele lui si imi vine sa i le intorc, dar nu pot...chiar nu stiu cum sa ma comport cu el, pentru ca nu vreau sa-l supar pe al meu iubit, mi-e groaza cand ma gandesc ca ar putea sa-mi fie socru... ar trebui sa-l ignor, dar nu pot

3 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Vorbeste cu iubitul tau despre aceasta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, in primul rand daca o sa fiti impreuna o sa fiti voi doi, nu voi doi plus tatal lui. De ce sa-i intorci glumele nesarate cand poti sa fii fata isteata si sa-l ignori? E mai bine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa nu-l bagi in seama.sau sai spui iubitului tau despre ce e vb si el ar putea lua masuri in aceasta situatie.laughing