| EyesSad17 a întrebat:

Buna am si eu cred o problema,nu problema o situatie trista sa zic asahee hee cam asta : vreauuuuu dar nu vreauuuu, vreau dar nu vreau,imi doresc ceva dar nu stiu ce vreau,ceva anume, ceva care sa nu stiu,dar vreauu si dupa nu mai vreau offffffff offfffff e greu sa nu stii ce vrei de la viata.Si ma refer in iubire in familie in servici la scoala in viata. Traiesc cu gandul nu vreau ceva material ii vad pe alti ca isi doresc ceva material si eu nu;(( imi doresc numai nimicuri;(( sa vad pe cineva care tin mult la persoana respectiva si e necunoscut pentru mine,sa se faca bine un necunoscut,nu neam cu mine sau var sau amic /amica un necunoscut.S-au lumea sa se schimbe sa devina mai buni unii cu alti,asta imi doresc foarte mult dar ma doare ca nu imi doresc ceva de genu vreau telefonul ala nu stiu ce model sau vreau inelul ala sau vreau ciocolata bomboane nu am dorinte materiale ma oftica ca vreau ceva care nu se poate explica in cuvinte ( acel ceva cum sa zic eu spiritual pot sa zic nu gasesc cuvantul potrivit nu ceva material ). Ma simt ciudata rau de tot.As vrea sa imi spuneti opinia voastra despre mine adica gresesc,am probleme mintale sau am nevoie de consiliere,sau e normal sa gandesc asa, sunt bolava orice sa imi spuneti sa vad parerea voastra sa stiu exact despre ce e vorba? Va multumesc mult pentru raspunsuri si dau si Funda ^^

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Cred ca inteleg ce vrei sa spui. Daca iti doresti si simti nevoia sa faci lucruri care nu implica atat de mult aspectul material/ financiar, atunci nu ai decat sa le faci. Ai putea sa desfasori munca de voluntariat, sa ajuti persoane fara nicio asteptare la schimb si asa mai departe. Daca vrei sa intalnesti o persoana cu aceeasi viziune ca si tine, atunci nu prea poti face mare lucru: poti doar sa astepti si sa iti vezi de activitatile care iti fac placere, intre timp. Oricum, nu sunt strain de senzatia asta daca e vorba de acelasi lucru si sper ca am inteles bine ce ai vrut sa spui in intrebare.