| anonimulanonima a întrebat:

Am si eu o intrbare.Verisoara mea are 13 ani si are 1.70 inaltime.Pentru ca e asa de inalta roata lumea ii spune girafa sau copac iar ea incepe sa planga si sa se ascunda de toata lumea.Ce ar trebui sa fac pentru a o bine dispune?

5 răspunsuri:
| PisicaAristocrata a răspuns:

E foarte inalta pentru varsta ei si probabil va mai creste inca si mai mult...asa-s copiii la varsta asta, rautaciosi, nu prea ai cum s-o ajuti, cu timpul va invata singura sa ii ignore.In plus, daca se arata deranjata de jignirile ce i se aduc, asta le va creste rautaciosilor pofta s-o necajeasca, deci solutia ramane sa invete sa ii ignore.

| MioaraParalescu a răspuns:

Jegosii draq
Cine ii spune asa prietenei tale?
Consoleaz-o spune-i sa nu creada ce zic toti jegosii handicapati si ca fetele sunt frumoase asa inalte.
Daca vrei sa devii fotomodel trebuie sa ai peste 1.70(la fete)
Ai putea sa incerci sa ii iei tu apararea asta ar ajutao si te-ai dovedi o prietena adevarata.
Si eu sunt inalt am 1.88 da eu nu las pe nimeni sa isi bata joc de statura mea ca le bag direct pumnu in gura si daca ma enerveaza le bag si altceva.

| Mădă0611 a răspuns:

Spune-i ca fotomodelele sunt inalte b-)

| Wøodenpints a răspuns:

Iei maceta şi o scurtezi 20 de centimetri.

| TooNight a răspuns:

Zi ca ii spune asa fiindca sunt invidiosi pe ea.winking eu am 13 ani si am 1.67.Nu-i mare diferenta. Multa lume ar vrea sa fie asa inalt,de aia ii spune girafa sau copac.winking Invidia asta...ce sa-i faci?laughing NU trebuie sa se ascunda de nimeni, este un avantaj pentru ea, nu un dezavantaj.Zi sa le spuna la aia care-i pun porecle asa:"Sunteti cumva invidiosi?, Va inteleg, stati linistiti ca poate mai cresteti si voi, prichindeilor!:oh go on" Zi sa nu mai fie suparata!happy