| Alesia89 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare, va rog frumos sa ma ajutati.Prietenul meu a plecat in Franta,si ii merge numarul de Romania (cosmote).El este pe cartela,eu pe abonament, si merge sa il sun desi nu am roaming-ul activat.se poate?

3 răspunsuri:
| Maxxy79 a răspuns:

Roaming-ul trebuie sa il aiba activat doar cel ce este in afara Romaniei, pe tine te taxeaza normal, eventual suni gratis( tinand cont de minutele gratuite) dar pe el il vor taxa conform tarifelor roaming.

| Alesia89 explică (pentru Maxxy79):

Ok,multumesc frumos de raspuns

| Alesia89 explică (pentru Maxxy79):

Ok,multumesc frumos pentru raspuns.