| SchiZz20CMrecords a întrebat:

am si eu o mica intrebare. Mi-as baga pirce in limba, doar ca mi cam frica... DAR in acelasi timp imi doresc enorm.
Spuneti-mi i chiar atat de rau cum zice lumea?straight face gen ( numai ai gust se unfla limba foarte tare, dureri de cap, etc )
Dau fundita la cel mai bun raspunswinking Cius

Răspuns Câştigător
| Katheeeee a răspuns:

Buna.Eu sunt mandra posesoare a unui piercing in limba de aproape trei ani.
Ce trebuie sa stii in primul rand: da,limba se va umfla,iar umflatura va dura cateva zile,o saptamana. Daca te apuci sa iti faci piercing fara sa ai vreo informatie,poti risca sa faci hemoragie, sa iti inghiti limba, sa ramai fara gust...deci cel mai bine te duci si ti-l faci la un salon,unde e totul steril,si iti este facut de profesionisti.Dai un ban in plus,dar macar se merita,te alegi cu o treaba bine facuta.
Pentru a reduce umflatura trebuie sa folosesti cuburi de gheata,daca rezisti,sa bei lichide foarte reci, dar in niciun caz inghetata, pentru ca lactatele sunt interzise in perioada de vindecare.Trebuie de asemenea sa eviti alcoolul,cafeaua si fumatul si dupa fiecare masa sa iti clatesti gura cu apa de gura diluata cu putina apa, sau cu apa cu sare[calmeaza durerea si reduce inflamatia].
De asemenea, piercingul il poti schimba dupa o saptamana-doua[depinde cat de repede ti se dezumfla tie limba] dar vindecarea este completa numai dupa 6-8 saptamani.
In orice caz, la salon iti vor da mai multe detalii si raspunsuri la toate intrebarile tale, deci nu ezita.Bafta!

2 răspunsuri:
| bendis92 a răspuns:

Eu am avut, poti sa-ti faci relativ usor la orice salon, dar dupa 1-2 ani te plictisesti si-l scoti (cel putin asa am facut eu). Gandeste-te de doua ori daca chiar iti dorestiwinking

| cess a răspuns:

Nu este moarte de om cu un pierce. si eu mi-am pus in buric vara trecuta,la fel,mi-era frica dar mi-am dorit unul din suflet si mi l-am pus :d se umfla limba foarte putin, cateva ore doar, apoi poti sa mananci fara nicio grija happy nu te mai speriat atat ca nu ai de ce. :*