| anonim_4396 a întrebat:

Cu putin timp in urma aveam niste dureri de spate ingrozitoare nici macar nu puteam sa ma misc,atunci ma durea putin si in prag,ma simteam foarte rau,deja ajunsesem la concluzia ca mi se incepe ciclul,apoi i-am spus de toate acestea matusei si ea mi-a zis ca mi se incepe ciclul m-am speriat enorm de tare si nu stiam cum sa reactionez,dar nu mi sa inceput, spuneti-mi va rog aceste pot fi niste semne ca imi vine? Deja ma ingrijorez, ajutati-ma!(Pentru cel mai bun raspuns Fundita)

Răspuns Câştigător
| Adee26 a răspuns:

Pai cand iti va veni vei avea cam cu o saptamana inainte niste dureri de cap, dureri de sani, de spate, de burta...cu o zi - doua inainte te v-a durea foarte tare burta si spatele...de asemenea iti vor iesi cateva cosuri. Ai putea simti si ameteli -aici depinde de fiecare persoana-. Cam astea sunt semenele. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita? puppy dog eyes
PS: nu te ingrijora, e ceva normal

2 răspunsuri:
| BeStMaN a răspuns:

Te-ai dus la doctor?

| stella390 a răspuns:

Pai cand apar dureri supratoare de spate incepe ciclul dar poate dura o saptamana, o zi-doua.In unel cazuri nici macar nu apare, doar un anunt poate sa iti vina si peste un an, deci linisteste-te. Unele dureri ca aceastea sunt cauzate de la ridicarea greutatilor, exercitilor fara incalzire, deci amintesteti ce ai riidcat sau ce miscari bruste ai facut.
Sper ca te-am ajutat. FUNDA?