| D0zzz a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Nu prea cred lucrurile care se spun despre 2012, dar am citit undeva ca se vor produce mari schimbari, insa nu au fost prea explicite. La ce se refera mai exact? Credeti in asa ceva?

5 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Nu se va intampla nici o schimbare...lumea tot incearca sa puna dati de genu: 11.11. 2011,12.12.2012 dar ele nu semnifica nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbările se refereau la o trecere într-o lume mai bună, lipsită de oameni " răi " şi de orice lucru rău. O lume ceva în genul perfecţiunii şi a lucrurilor bune adunate într-un loc. Un fel de Paradis mai modern. Să zicem că aş " crede " aşa ceva, doar pentru că m-am săturat de toate mitocăniile din jurul meu şi de toţi oamenii care distrug şi fac rău altora zi de zi.

| victorandrei a răspuns:

Pai se zicea si de de eclipsa din 99 si de anul 2000. Se produc schimbari tot timpul ca vorba aia "pamantul se misca". Iti recomand sa cauti informatii despre inversarea polilor pamantului si vei afla ce schimbari se vor petrece in timp, zeci sau sute de ani.

| DianaIsHere123 a răspuns:

Pe 21.12. 2012 nu va fi sfarsitul lumii.doar vor fii schimbari in comportamentul vietuitoarelor de pe acest pamant(in bine sau in rau).big grin

| DiiiaDy a răspuns:

Eu nu cred in lucrurile astea, sunt niste prostii care au si consecinte...multe persoane nu mai dorm sau se sinucid din cauza stirilor de frica sa nu vina sfarsitul lumii.Singurul care stie cand se va intampla asta este Dumnezeu.Sa fim seriosi, nu a reusit nimeni sa afle codul la niste bilete la lotto decat din intamplare si stiu cand vine sfarsitul lumii? Din 2000 tot murim, aud tot felul de stiri ca vine gaura neagra, ca o sa murim inecati, ca vom disparea de pe planeta intr-o secunda.Ce o fi o fi, doar Dumnezeu stie tu traieste-ti viata cum poti si pretuieste fiecare moment al vietii tale.