| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. Uneori ii spun prietenului meu ca imi plac ursuleti si ca imi place sa ii am amintire.Astept sa imi ia macar acum ca urmeaza sa facem un an... Dar nu prea cred ca o sa si intamplesad, deoarece cand ii spun despre ursuleti spune ca mai bine fac alceva cu bani aia. Si ma simt prost ca si cum nu iar pasa straight face. Un singur ursulet am primit asta de Sf. Valentin.In fine... Gresesc eu? Am asteptari prea mari?

Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu ai asteptari prea mari, dar gresesti. Te astepti prea mult sa ti cumpere ceva. Si pana la urma, ce e un ursulet? Daca iti cumpara un ursulet iti arata cat de mult nu iubeste?
Eu nu o sa fiu de acord cu tine doar pentru a primi funda, eu sunt sincera. Nu mi se pare ca daca iti cumpara un ursulet arata ca ii pasa de tine, sau ca te iubeste. De fapt, cine a spus`o pe aia cu "Iti cumpara cadouri, te iubeste" se inseala amarnic.
Sunt de parere ca ar trebui sa incetezi cu "apropo`urile" la cadouri si etc, pana la urma EL conteaza, nu un ursulet.
Daca iti face cadou de ocazie, multumeste`te cu ce primesti doar pentru ca e de la el.

Si poate lui i se pare prea banal sa ti mai cumpere unul cand deja ti-a luat de SF. Valentin, poate el vrea ceva mai "matur", mai folositor. Etc.

| mona a răspuns:

Tu nu gresesti cu nimic dar nici nu il poti condamna pe prietenu tau pentru ca e de alta mentalitate[prefera sa dea banii pe ceva util decat pe ursuleti],stiu cum te simti,de multe ori preferam si eu ceva ca amintire,un ursulet sau ceva decat o iesire la un restaurant si tot singura ma amageam, dar sa stii ca daca primesti sau nu ursuletu, el tot prietenul tau ramane

Răspuns utilizator avertizat