| Katalist a întrebat:

Buna am si eu o problema referita la facebook.

Am observat ca persoanelor care i am acolo in lista daca le trimit mesaj pe privat apare dedesubt scris asa Vazut la 1:56 sau vazut luni mesajul (era un exemplu) sper sa intelegeti la ce ma refer

dar la unii care tot i am in lista de facebook desi am terminat o convoribre cu ei nu apare dedesubt asa cand a fost vazut ultimul mesaj.

Vream sa va intreb acel ´(vazut care apare dedesubt de mesaj cu ora) apare numai cand persoana respectiva a vazut mesajul sau?

iar daca vreau sa trimit unei persoane care nu o am in lista mesaj va aparea la fel cand va vedea mesajul sau pur si simplu daca nu raspunde nu va aparea nimic dedesubt incat sa-mi dau seama daca l-a vazut sau nu?

sper sa intelegeti ce vreau sa spun

Funda cine imi explica va rog!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seen / Văzut înseamnă că mesajul a fost văzut. happy Apare numai când e văzut.

Dar poate fi văzut, fără a fi deschis (vezi mesajul în lista din stânga, dar nu dai click pe el), caz în care omul citește mesajul, dar nu apare ca fiind văzut.

Deci nu te poți baza pe asta. Ce e sigur e numai situația în care scrie că e văzut: atunci e sigur că l-a văzut. Dar nu e sigur că n-a fost citit, în caz contrar.

| World3 a răspuns:

Pai asa scrie daca stai mult cu persoana\prietenul el o sa-ti spuna la ce ora si data ai vorbit cu acea persoana\prieten.Asa imi apare si la mine.Bafta cred ca te-am ajutat.