| UzuUzu a întrebat:

AJUTOR VA ROG! Daca eu pe facebook citesc un mesaj la notificari (pentru cele scurte in special), dand doar un click pe iconita cu cele 2 mesaje suprapuse (de se deschide lista cu useri de la care am mesaj) fara sa deschid mesajul in cauza, apare celeilalte persoane "seen" (cum ca eu am vazut mesajul)?

Sper ca intelegeti ce vreau sa zic happy

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Eu am inteles, apare seen ca si cum l-ai fi citit, daca bine am inteles tu nu vrei sa apara, la notificare nu poti doar la mesaj si asta daca faci asa: vorbesti cu persoana respectiva si dai un click in afara tabelasului unde vorbiti, atunci o sa apara notificare cu +1 mesaj, asa vezi ce a scris doar daca ai apucat sa deschizi tabelasu, evident nu stii cine iti scrie si cand...

| UzuUzu explică (pentru trisoru):

Ma refeream la inbox nu la notificari ***.

| trisoru a răspuns (pentru UzuUzu):

Aaaa, inteles-am, NU nu apare daca nu intri in mesaj, tu zici daca ai 10 mesaje apar unu sub altu 10 dar unu e cu albastru evidentiat (cel necitit), nu apare ca seen stai relax