| Katalist a întrebat:

Buna am si eu o problema referita la facebook.
Am observat ca persoanelor care i am acolo in lista daca le trimit mesaj pe privat apare dedesubt scris asa Vazut la 1:56 sau vazut luni mesajul (era un exemplu) sper sa intelegeti la ce ma refer
dar la unii care tot i am in lista de facebook desi am terminat o convoribre cu ei nu apare dedesubt asa cand a fost vazut ultimul mesaj.
Vream sa va intreb acel ´(vazut care apare dedesubt de mesaj cu ora) apare numai cand persoana respectiva a vazut mesajul sau?
iar daca vreau sa trimit unei persoane care nu o am in lista mesaj va aparea la fel cand va vedea mesajul sau pur si simplu daca nu raspunde nu va aparea nimic dedesubt incat sa-mi dau seama daca l-a vazut sau nu?
sper sa intelegeti ce vreau sa spun
Funda cine imi explica!

3 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Deci daca tu ai dat ultimul/ultima mesajul iti arata " vazut " fix cand s-a uitat la el ( adica nu cand in trimiti ) poate nu e la pc cand il trimiti si arata ca l-a vazut abia peste ceva timp ( cand se uita la el ) si daca el e ultimul care a trimis mejaul nu mai apare " vazut " pentru ca tu l-ai vazut. Concluzia - vede mesajul tau, iti apare vazut, daca nu il vede nu iti apare decat cand o sa il vada. Pace!

| Katalist explică (pentru kzd):

Chiar daca nu il am in lista apare asa?
sau doar la cei care i am in lista apare cand i vazut mesajul?

| Celeana a răspuns:

Acel vazut apare cand acea persoana caruia ai trimis mesajul vede acel mesaj, acelasi lucru si la mesajele cand nu este prieten... Daca nu-ti apare inseamna ca nu a vazut mesajul inca, insa il va vedea cand e online! Acum ai inteles? happy

Întrebări recente