| florina200 a întrebat:

am tot auzit despre tezele cu subiect unic as vrea sa stiu ce sunt cu ele si daca este adevarat faptul ca acestea conteza 25% din admiterea la liceu. Eu nu am dat nici o teza de genul acesta este obligatorie, nu inteleg va rog explicati-mi. funda

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Iar le-au bagat? ce noroc pe voi.
Eu le-am dat in a 7-a si constau in niste teze la romana si matematica *parca *, cu un subiect ales la intamplare cu cateva minute inainte de inceperea tezei.
Problema draguta e ca da, chiar conta la 25 % din medie, si daca e sa iti faci teza varza la fel o sa fie si media.
Eu am reusit ca de la 9, 12 sa scad la 7, 60 deci vezi cum o dai in bara.

| florina200 explică:

Deci singurul lucru pe care nu l-am inteles este urmatorul tezele cu subiect unic sunt acele teze care se dau in fiecare semestru la romana si la matematica?

| hinatakaname a răspuns:

Le-au bagat iar? Eu acum 3 ani am dat doar un examen la mate si romana (si limba materna), insa nu sunt sigura cat conteaza la intrarea la liceu.