| DragosDulcyc a întrebat:

Anul acesta am dat la intensiv engleza pentru liceu. Din cate am inteles se va da un examen scris si unul oral. Are cineva un model de anul trecut sau acum doi ani? Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| roxystomp a răspuns:

La examenele orale te vor pune sa vorbesti cu un alt canditat. Vei primi carduri cu intrebari pentru partener si va trebui sa porti o discutie pe baza acestor intrebari! A da! Te va intreba chestii de genul: Cum te cheama? De unde esti, si o sa te puna sa faci spelling. E la fel ca la examenele de engleza Ket si Pet. Gasesti modele pe net de la examenele astea! Si sunt cam la fel.