| DelenainTVD a întrebat:

Anul acesta intru clasa a 9-a si voi sta la un camin de fete care se afla in interiorul viitorului meu liceu.

Iar acum,pentru ca se apropie inceputul scolii trebuie sa ma
duc sa imi cumpar tot ce am nevoie pentru acest an.

Dar nu stiu daca sa imi cumpar ghiozdan,mapa sau geanta, adica cu ce cobor de la etaj(din camin) la clasa mea?

Va rog sa imi raspundeti, dau funda happy

7 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Poti sa iti iei si ghiozdan si geanta laughing

| DelenainTVD explică (pentru borntotwerk):

Trebuie sa aleg...nu amandoua.

| borntotwerk a răspuns (pentru DelenainTVD):

Atunci alege ce iti place tie mai mult..degeaba vei alege ce poarta si colegele tale sau ma rog oh go on daca nu te reprezinta :* funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare banala. Alege ce-ti place.

| nowar a răspuns:

Eu o sa port tot un ghiozdan gen rucsac, nu ma intereseaza ce poarta altii, caci in ultimele saptamani intr-a 8-a am tot purtat geanta de simteam ca mi se rupe umarul laughing Mi se pare mai practic si mai simplu un ghiozdan, acum depinde si cate carti vei avea de carat si care iti este mai comod.

| MoruAndrei a răspuns:

Eu zic să rămâi la tradiţionalul ghiozdan. Ne intidem deja dacă vorbim de mapă de exemplu, ai vreme la facultate să umbli cu mapă.
Cât ai ghiozdanul în spate simţi că eşti elev.

| DelenainTVD explică (pentru MoruAndrei):

Si eu tot asa ma gandean, dar cand o sa fac celelalte fete cu geanta iar eu cu ghiozdan nu o sa imi convina.De aia nu stiu ce sa fac...