| DjSannan a întrebat:

Buna as avea nevoie de ajutor, am un laptop pe care e windows 10 home cu licenta, cum pot face ca acel windows sa il pun pe stick ca sa il am in caz ca se strica windowsul pe laptop? Dar sa nu se piarda nici licenta chiar daca il pun pe stick

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Licenta nu se pierde. Odata activat se stocheaza informatii despre hardware-ul in tau in cloud (valabil doar la Windows 10+).
Iar pe stick il poti pune kitul de instalare cu Windows Media Creation Tool.
Deci cheia de instalare nu iti e necesara.

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

E preinstalat windowsul ala, nu ai cum fara un dvd bootabil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-am inteles bine prima data...tu de fapt vrei o clona de Windows? Sincer, nu are rost. Windows 10 are optiuni de recuperare foarte bune (inclusiv fresh reinstall fara niciun suport extern).