| anonim_4396 a întrebat:

Am un stick de 1, 8 GB si vreau sa bag windows 10 home pe el apoi sa instalez windowsul in laptop. Imi ajung 1, 8 GB? Ca alt stick nu mai am.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zici și tu "pas" la un meniu KFC și ai rezolvat

https://www.emag.ro/......D5QGCQBBM/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Minim 5 GB ti-ar cam trebui pentru asta. Cu un stick de 1, 8 nu ai ce sa faci, imi pare rau.

Numai bine!

| Wr3nch a răspuns:

Nici vorba lel. Iti trebuie un stick de 8gb pentru asta.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Vrei sa instalezi pe același dispozitiv de pe care descarci?

| nicu991 a răspuns:

Daca pentru mine imaginea ISO (Windows 10 Pro 2004) descarcata de pe site-ul oficial Microsoft are 4.9 GB este logic ca nu-ti ajunge un stick de doar 2 GB.

Pe stick-ul ala iti recomand sa ai o distributie linux (Mint- are o interfata prietenoasa si compatibil cu calculatoare/laptopuri slabe) bootabila la care sa apelezi atunci cand nu-ti mai merge Windows-ul.

| Buruiană_Bogdan_1998 a răspuns:

Minim 8 gb