| Larissa1 a întrebat:

Bună!^⁠_⁠^ aș dori o părere din partea voastră la următoarea întrebare: credeți că este ciudat ca la 23 de ani să nu fi avut încă primul sărut? Pare ciudat sau cumva respingător? Unii sunt de părere că este ceva puțin cam ciudat totuși(cum că o mica experiență este necesară, să nu fii o persoană care sărută prost sau pur și simplu să nu ști deloc cu se "mănâncă"), iar alții considerată o chestie oarecum "drăguță". Ce spuneți voi?

14 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Fiecare ne dezvoltam diferit in functie de imprejurari.Nu este o cursa, cine are primul sarut, cine face sex mai repede si asa mai departe.Deci ignora toate remarcile inutile, toxice, fiindca doar te vor trage in jos!

| Larissa1 explică (pentru dullcat):

Îți mulțumesc!

| dullcat a răspuns (pentru Larissa1):

Cu placere.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e ciudat,mai ciudat e sa te pupi cu toti care îți ies in cale.
Din punctul meu de vedere,nu pare ciudat.
Mai,aici e subiectiv,fiecare vede lucrurile cum vrea,dar asta nu înseamnă că trebuie să pleci pe premiza că dacă unii îți zic că e ciudat,pai e ciudat,poate persoanele acelea nu sunt de buna credință,poate vor sa te manipuleze,sunt n chestii.
Personal,mai bine sa fiu sărutat prost,decât să știu că limba iubitei mele a umblat prin cine știe câte guribig grin
Deci cum ziceam,e subiectiva treaba.
Așa e și cu dezvirginarea la vârste fragede.
Mi se pare absurd să îți începi viața sexuală de la primele semne de pubertate și apoi să umpli topicuri întregi de întrebări precum "Mi-a băgat degetul in anus, sunt însărcinată?"
Adică nu că judec, dar na.E dubios chiar sa nu știi bazele unui act sexual cu internetul in fața ta, doar o părere.
Fără să o mai lungesc, mie unul mi se pare drăguț ca fata cu care sunt sa nu sară din floare in floare și să nu-si împarta limba cu toți.
Dar tu ce părere ai despre chestia asta? Cum vezi un băiat care nu a avut primul sărut până la ...sa zicem aceeași vârstă?

| Larissa1 explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc pentru răspuns!(⁠^⁠^⁠) Referitor la întrebarea ta, deja mi-am luat gândul ca la vârsta mea să mai găsesc un băiat care să nu fi avut măcar o experiență de genul cu o fată. Dar bineînțeles că m-aș simți norocoasă să știu că respectivul este doar pentru tine și nu a mai "împărțiți" vreo experiență intimă/ personală cu altcineva în afară de mine. Dar speranța moare ultimalaughing poate, cândva o să dau de cineva cu aceași situație, deocamdată nu am pățit așa cevalaughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Larissa1):

Mulțumesc și eu pentru răspuns big grin
Da,foarte frumos argumentat btwbatting eyelashes
Ce pot sa îți spun e că îmi place modul în care gândești, sincer big grin
Cat despre "vârsta ta", taci mai, sunt femei in toată firea care nu își pun probleme și îți pui tuuu? Nu cred smug
Cat despre viața în general, măi, nu ai de unde ști de unde sare iepurele.
Așa că îți țin pumnii!thumbs up

| Larissa1 explică (pentru Hyperion7):

Mersi mult!:⁠-⁠*

| Nirvanaaa a răspuns:

Neah, nu e. Asta ar însemna sa susțin și despre mine automat ca sunt ciudata ceea ce nu intenționez sa fac.
Da, mulți îți vor spune ca e dubios ca pana acum nu ai avut parte de aceasta experiența poate. Nu ii lua in seama. Fiecare face ce vrea cu viața lui.
Și toate se petrec când e sa fie dat. La tine încă nu e vremea. Sa nu te iei după "regulile nescrise" ale societății, ci după ceea ce simți tu.
Dacă nu a fost sa fie sa găsești persoana potrivită nu are rost sa grabesti lucrurile doar ca sa fie bifata experiența.

| Larissa1 explică (pentru Nirvanaaa):

Am înțeles, mulțumesc de răspuns!(⁠^⁠^⁠)

| EestiSodalane a răspuns:

Cu sărutul nu capeți experienta. Nu e ceva la care esti nepriceput la inceput si devii mai bun. Așa ceva este complet fals. Eu când am avut primul sărut mi s-a spus că sărut extrem de bine. Când vine vorba de sărut și sex cu cat ai mai multa "experienta" cu atât e mai rău. E bine să nu ai niciun fel de experienta in treburile astea.

| Larissa1 explică (pentru EestiSodalane):

Mulțumesc!^⁠_⁠^

| KovacsB a răspuns (pentru EestiSodalane):

Eu când am avut primul sărut mi s-a spus că sărut extrem de bine.
Probabil de mila sau de teama sa nu-ti creeze vreun complex.

Este clar ca experienta ta de viata este ZERO.

| StimabiluI a răspuns:

Nu este nimic anormal în asta, dacă nu ai avut niciun prieten până acum este firesc să nu fi avut parte de nici de astfel de gesturi.
Societatea, și în special media, vrea să ne seteze să ne simțim prost dacă nu am devenit hipersexualizați.
Mai întâi trebuie să îți găsești un partener potrivit, deși în ziua de azi este mai greu ca fată să întâlnești un băiat bun.

| Larissa1 explică (pentru StimabiluI):

Am înțeles, mulțumesc pentru răspuns!^⁠_⁠^