| cory_7029 a întrebat:

Buna .as dorii sa pun o intrebare?cat de eficient este un aparat dentar fix?chiar da rezultate?mi-am pus si eu zilele trecute,din ala metalic eu chiar am nevoie ptr ca am probleme si cu muscatura si am si dintii strambii si sus ,si am probleme si jos .luna viitoare ma duc sa imi pun si jos.nu conteaza ca am 22 de ani ,conteaza aspectul mai mult.ptr cei care au purtat aparat dupa 20 ani cum va simtiti cu aparatul?pareri si sfaturi merci va pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SmarandaFilth a răspuns:

Eu nu am peste 20 de ani, dar am 15 si port aparatul de 3 ani si as putea sa spun ca a dat rezultate excelente, mai ales ca am o problema ingrozitoare, imi lipsesc 2 dinti din nastere si am niste spatii gigantice sus in fata. Dar jos mi-a aliniat dintii perfect. Eu, personal, sunt de parere ca aparatele dentare fixe metalice arata foarte dragut si as putea zice ca le adorlaughing. Atata timp cat tu te simti bine cand te uiti in oglinda, e ok. Mie imi place cum arata, imi place genial de mult! Si sunt cele mai eficiente aparate, mult mai eficiente decat cele ceramice sau linguale, care sunt...chh, horror. Oricum, cunosc un tip de 23 de ani care are aparat de... vreo 2 ani si, la fel, are dintii perfect aliniati, si arata super si dintii lui, si ellaughing. In fine, e doar parerea mea big grin.