| ana72 a întrebat:

As dorii sa citesc caretea "Elevul Dima dintr-a saptea".
Am 13 ani si vreau sa stiu daca merge sa o citesc si ce pareri aveti voi despre cartea aceasta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Sigur că poţi să o citeşti, este o carte foarte frumoasă, trăirile personajului-narator precum şi întâmplările te vor fascina.
"Fericirea e scurtă ca fulgerul care umple cerul de lumină. Dacă trăieşte mai mult, se spulberă, nu mai este ea şi trebuie să-i dăm alt nume".

2 răspunsuri:
| Adryana98 a răspuns:

Este superba cartea. cand te apuci de ea nu o mai lasi din mana. ti-o recomand. pot spune ca este cartea mea preferata de pana acum.

| Anneshht a răspuns:

Este o carte foarte frumoasa, are parti romantice si parti amuzante. Iti recomand sa o citesti acum si sa o recitesti peste 3 ani pentru ca vei privi povestea dintr-un alt unghi.big grin