| DragosteFelinar69 a întrebat:

Vreau doar sa va intreb ce parere aveti despre cartea "Elevul Dima dintr-a saptea".Cei care nu ati citit-o v-o recomand din tot sufletul.

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Buna, e o carte superba, Drumes e un autor roman exceptional, e preferatul meu dupa Camil Petrescu. Chiar mai frumoasa mi s-a parut,, Invitatie la vals'' si e scrisa tot de el.

Nu e adevarat ca este o carte pentru adolescenti, am citit si de Dostoievski si cu toate ca ii recunosc meritele(cartea mea preferata este scrisa de el) nu pot desconsidera cartea lui Drumes pe acest criteriu.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o cartulie de dragoste adolescentina. Pe la 11-12 ani te poate impresiona destul de mult. Din pacate e cam stangaci scrisa si te poti plictisi crunt fiindca povestea e cam saracacioasa. Nu o recomand la varste mai mari de 12 ani, dar pentru copii e draguta

| DragosteFelinar69 explică (pentru Brigaela):

Tocmai ce am terminat-o si am 14 ani...M-a impresionat si e cea mai buna carte dintre toate pe care le-am citit.E pentru toate generatiile si dragostea adolescentina e doar in proportie de 50% avand in vedere ca nu toata cartea este despre asta.Dar ma bucur ca ati citit-o. happy

| Brigaela a răspuns (pentru DragosteFelinar69):

Inseamna ca ai citit socant de putin pentru varsta ta. Nu poti spune ca e mai buna decat Fratii Karamazov sau Crima si pedeapsa sau Sonetel lui Shakespeare, sau Iliada sau Un veac de singuratate, poate doar daca nu le-ai citit, ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze rau.

| Staind a răspuns:

E buna.
M-am simtit aiurea ceva timp dupa ce am terminat-o.

| DragosteFelinar69 explică (pentru Staind):

A avut un final destul de ciudat.Ma bucur ca intr-un final totul s-a terminat cu bine doar 50%, sper ca iti dai seama din ce zic sa nu le dau spoiler celorlalti.

| Gillian a răspuns:

O am in biblioteca intr-o editie cam veche. Am inceput-o, de vreo doua ori chiar, si am lasat-o. Nu am mai putut sa o continui dupa cateva pagini.

| DragosteFelinar69 explică (pentru Gillian):

De ce? Sincer mi se pare cea mai buna carte pe care am citit-o.Ai o varietate de sentimente in carte, termin-o neaparat.

| EstiSiSuntExemplu a răspuns:

Din pacate nu am citit cartea, dar dupa am cautat-o pe net.Din primele pagini cartea mi s-a parut destul de interesanta, Insa nu pot sa spun inca ce parere am despre ea deoarece nu am apucat sa imi fac o idee despre carte.Dar cand o sa citesc mai mult o sa stiu ce sa zic..Pana acum as putea zice ca imi place

| DragosteFelinar69 explică (pentru EstiSiSuntExemplu):

Trebuie neaparat sa o termini! E perfecta din toate punctele de vedere, ai toate sentimentele in acea carte,.