| BingGBang a întrebat:

Dragii mei prieteni nu ma mai cunosc.Trec printr` perioada in care pur si simplu nu imi gasesc locul, nu stiu ce e cu mine, sunt confuza si agitata, chiar nu stiu de ce am nevoie, iar prietenilor mei nu vreau sa le impartasesc toate astea pentru ca nu stiustraight face
Sunt trista, si simt ca nimic nu imi mai merge bine, sunt genul de fata foarte veselacu foarte multi prieteni iar acum simt ca toate astea au disparutstraight face
Chiar nu stiu cum sa va explic starea mea si ce simt, ma simt singura si trista si nu e o stare de moment.
Ma puteti ajuta macar cu un sfat. mersihappy

5 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Comunicarea e foarte importantă. E bine şi cum ai procedat tu, dar te vei simţi mai liniştită dacă vorbeşti despre asta cu un prieten apropiat.
Cred că toţi am avut măcar o dată o astfel de stare şi cred că va trece de la sine sau cel puţin nu trebuie să faci mare efort. Doar uită tot şi distrează-te :3

| Ichnat a răspuns:

Comunica si tu cu unu din prietenii tau apropiati! happy

Nu le pune intrebari deprimatilor de pe TPU! happy

| aimspeşăl a răspuns:

Si eu patesc asa de cele mai multe ori... nu pot sa iti dau un motiv exact pentru care te simti asa dar e clar ca iti lipseste ceva, iti e dor de o persoana draga, te indragostesti sau pur si simplu simti nevoia de a fi inteleasa, iubita, imbratisata, protejata si acel sentiment suprem cand simti ca esti cea/cel mai important/a pentru o persoana draga.

Bafta si ai grija de tine :*

| SucDeGuava a răspuns:

Inteleg. In perioada adolescentei e normal sa ai astfel de trairi. Ar putea fi fara motiv, dar cu siguranta esti nemultumita de ceva. Doar tu poti stii ce e in neregula. Ca si tine, sunt o fata foarte vesela mai mereu, dar si eu am intrat intr-o astfel de stare acum o saptamana - 2, pentru ca toti pirietenii erau plecati, chiar si parintii pentru cateva zile cu treaba la tara, iar eu stateam ziua intreaga in casa uitandu-ma la seriale si citind, nu vorbeam aproape deloc cu cineva. Eu mi-am dat seama ca am nevoie de o schimbare. Acum tu trebuie sa detectezi sursa acestei stari si sa iti dai seama ce poti face in privinta asta. Stii cum se spune: In viata nu trebuie sa astepti sa treaca furtuna, ci sa inveti sa dansezi in ploaie. Mi-ar placea sa te ajut mai in amanut, dar nu dai prea multe detalii despre ce ar putea fi in neregula. Stiu ca nu ai chef de lucruri "Yey", dar zilele pe care le pierzi deprimandu-te nu le vei mai putea recupera si nu merita. Cunoaste lume noua, invata sa faci bratari impletite, fa-ti modele dragute pe unghii..nu stiu. orice te-ar putea inveseli. Crede-ma, ai prea multe de descoperit in aceasta viata ca sa iti permiti sa pierzi vreo zi.

| BingGBang explică:

***straight face