| Bernoullie a întrebat:

Aseara m-a prins controlorul in autobuz ca nu aveam biletul composat si dupa aceea a inceput sa-mi scrie datele pe o fisa pentru ca i-am spus ca nu am buletin, ca am 13 ani si n-am nici carnetul de note la mine. Am dat niste date false(nume, adresa falsa). Oare chestia asta o sa mearga mereu? Poate am avut acum noroc dar se poate ca data viitoare sa sa caute in baza de date si sa vada ca numele pe care le-am dat lor nu exista? Fundaa.

2 răspunsuri:
| Larette a răspuns:

Pai da, o sa mearga, atat timp cat nu au polistii cu ele/ei.

| AdiBSN a răspuns:

Doar Politia are dreptul sa iti ceara buletin/pasaport/carnet de note etc. Cand vezi controlorii da-te jos din autobuz. Simple as that.