| ioklain a întrebat:

Pentru cei care locuiesc in iasi.am 15 ani si m-a prins controlorul ca nu am compostat biletul, mi-a luat datele si adresa, dar le-am dat numai pe jumatate bune, adica numele meu si a parintilor e bun dar adresa este gresita, a sa ma gaseasca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa te gaseasca, in baza de date a fiscului figureaza parintii tai. Problema o sa fie daca mai sunt si altii cu exact acelasi nume de familie si prenume, daca sunt ar putea sa le trimita la unul dintre acestia. Parerea mea este ca se vor rezuma la un avertisment, mai ales ca esti minor si amenda ar fi redusa la jumatate, cf.OG nr.2/2001. Numai bine!

1 răspuns:
| Laura a răspuns:

Ești fraier, nu trebuia să le dai nimic dacă nu era și poliție prin zonă. Când mă prinde un controlor fără bilet îi recit H.C.G.M.B. 156/2001 articolul 14 și îi închid gura. Referitor la întrebare, dacă văd că adresa nu e bună nu se mai chinuie. Doar suntem în România.
Edit: Scuze, acum am văzut că ai zis că ești din Iași. Nu știu dacă lucrurile stau la fel.