| BiancaMB a întrebat:

Bună, aseară visam efectiv ca ma sufocam, nu mai puteam respira și cineva îmi spunea vezi tragi sa mori și îmi scoteam ceva din gura negru, ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că o să mori, dar nu acum.

| BiancaMB explică (pentru sadrian46):

Deci va fi pe viitor?

| sadrian46 a răspuns (pentru BiancaMB):

Da, într-un viitor, fiecare om moare. Când am spus nu acum, m-am referit la acel cândva, nu un viitor conectat cu acest vis.
Conștiința morții o au cu precădere oamenii. Ei au creat cultul morțllor. Când ești mic, când te naști nu știi asta. Afli treptat. La un moment dat începi să apreciezi viața și afli că ea se termină, și că ți viața ta se va termina cândva. Aceasta poate deveni o obsesie. Atunci visezi. Deci nu are de ce să îți fie frică că vei muri, din cauza acestui vis. A fost un mic coșmar, deci un vis neplăcut. Acesta putea fi cauzat de exemplu de o indispoziție stomacală. Aceasta s-a transmis la creier. Ceva e neclar și neplăcut. Și ce scoate creierul? Ce poate fi neplăcut. A, faptul că vei muri. Și creierul crează un videoclip cu moartea. Iar când te trezești, te gândești, oare ce să insemne?

| DonEduardo a răspuns:

Du-te la un psihiatru sau psiholog sa iti explice.

| Crescent a răspuns:

A fost pur si simplu un vis. Daca visezi ca devii invizibil asta nu inseamna ca chiar o sa se intample vreodata. Mai sunt cateva vise care se numesc premonitorii, adica se vor intampla sau s-au intamplat deja, dar la tine nu e cazul