| PainIuly a întrebat:

aseara am visat ca cineva ii tot facea pana prietenului meu,am stat cu el sa vedem ce se tot intampla si cine tot face asta dar cand sa vezi, era o fetita de maxim 9 ani. dupa ce am prinso in flagrant ne zice mie si prietenului meu ca daca miscam ne va mori,el nu misca dar eu i-am zis "te bat cu tot cu cutit" si cand sa intain piciorul in fata scoate un cutit de dupa usa blocului si il arunca catre mine,cutitul mi-a venit in partea stanga a gatului,si a ramas intepenit acolo, curgea sange si nu puteam sa il scot...m-am uitat cat mai puteam la fetita si a facut ochi mari..cand am cazut la pamant m-am trezit, ce credeti ca inseamna visul?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nimic.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Sange-semn de vindecare, dar si al unei pierderi;
- substanta vietii, sangele, sugereaza ca o vei putea lua, din nou, de la capat, si nu oricum, ci cu niste sanse;
- potrivit explicatiilor moderne, de vei visa sange in orice forma, e semn de dezamagiri profunde;
- in general, visul cu sange inseamna o pierdere, un esec, o nereusita, relatii proaste cu cei din preajma ta, in orice caz, ceva neplacut;
- visul acesta poate prevesti chiar doliu.
Vezi
- semn rau, de doliu sau necaz;
Vezi curgand
- vei avea o paguba;
- pierzi din energia ta vitala si se pare ca nu-ti va fi usor de aici inainte.
Versi tu, sangerezi
- inseamna moarte apropiata;
- e semn de nefericire in dragoste, dar poate fi si semn de cearta cu cineva drag.
Iti curge din nas
- vei afla o noutate;
- nasul tau adulmeca niste oportunitati.
Esti manjit cu sange
- inseamna ca vei fi implicat intr-un proces.
A vomita sange
- prevestire de moarte apropiata.
Sangerare a bandaja
- semn de intristare, de suparare.
cutit- o veche explicatie spune ca visul cu un cutit semnifica certuri cu prietenii;
- aceste certuri vor avea urmari foarte neplacute;
Mai multe
- prevestire a unor necazuri si suparari de mica amploare.

| danay72 a răspuns:

Visele nu inseamna nimic.Azi Dumnezeu ne vorbeste prin Biblie, nu vise.

| Ezeru a răspuns:

Visele sunt o manifestare a subconstientului nostru de cele mai multe ori ireale bazate pe sentimentele noastre.
Teoretic un vis nu ar trebui sa aiba legatura cu realitatea, dar in practica se mai intalnesc si vise prevestitoare sau cu mesaje.
Visul tau este un cosmar si nu are nimic in el. Este lipsit de sens. Poate te-ai uitat la vreun film de groaza si subconstientul tau a inventat acest personaj sau ceva asemanator.

| PainIuly explică:

Nu vreau sa se mai intample... si de ce as avea un asemenea vs, cu moarte?