| CrimiNNaLBoy a întrebat:

Buna astazi m`am batut cu una care are SIDA si i-am dat cu pumnu in gura si mia sarit saliva pe degete, apoi m`am dus in casa si m`am spalat pe maini cu sapun apoi peste 15 min ma duc la baie ma spal pe maini fara sapun ca ma grabeam m`am ster si din greseala m`am zgariat la deget si iesea sange oare e posibil sa iau SIDA? Funda...

Răspuns Câştigător
| OvidiuDanzka a răspuns:

Sida se ia doar in cazul in care sangele celui infectat ajunge in contact cu sangele tau prin orice modalitate, taieturi, intepaturi si asa mai departe, nu se ia prin saliva de pe vase de wc, etc, asa ca stai linistit.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dar esti un dobitoc daca ai lovit o fata.

| FlorenceVi a răspuns:

Daca in momentul contactului cu sangele infectat tu aveai o lezatie in locul in care ti-a sarit sangele, este foarte posibil sa te infectezi si tu, dar daca atunci cand te-ai batut tu nu aveai nicio rana si sangele ei nu ti-a atins sangele tau, poti sta fara nicio grija, nu ai patit nimic. Concluzia: numai la contactul durect al celor 2 tipuri de sange, atunci te vei infecta si tu. happy

| Anonim654321 a răspuns:

Nu frate atata timp cat nu-ti ajunge pe gura dar (asa puneti spirt alifie sau ceva alcol la deget ca sa omoare microbi sa nu se infecteze) nu ai cum sa iei sida pe maini atata timp cat nu-ti ajunge pe gura nu iei sida, baftaawinking.