| Biby a întrebat:

Buna!
Astazi m-am tuns cu breton drept si parul pana la umeri tot drept.Marti am serbarea si nu pot sa scap de emotii! Anul acesta a fost groaznic.Am avut note destul de mici la matematica si mi-a iesit media B(sunt in clasa a IV-a) si din cauza asta m-am certat cu mama aproaape o luna.Toate fetele am media FB la mate, numai eu nu.Mai trebuia sa ia 2 fete media B, doar ca doamna, ca le place pe ele foarte mult, le-a "incurajat" si le-a dat media FB, chiar daca ele erau de B, ma rog...
Imi este foarte frica sa nu uit rolul si sa ma fac de rusine cu media asta.
P. S. La toate celalalte materii am luat media FB.

8 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Dacă ai luat B, nu-i sfârşit de lume (mai ales dacă la toate celelalte materii ai note aşa bune). O să te faci de ruşine? De ce? Pentru că n-ai înţeles? Nu-i nimic, la anul o să lucrezi mai din greu şi o să scoţi media aia de B.winking Încearcă să te concentrezi asupra rolului, nu asupra mediei de B de la matematică.
Gândeşte-te la ce ai făcut, nu le ce nu ai făcut (toate mediile de FB la celelalte materii şi B doar la matematică).
Uite, eu, în clasa a IV-a am luat -B, dar nici n-am plâns şi nici nu mi-am uitat rolul.
Gândeşte-te la lucrurile bune (din câte ştiu o să ai banchet dacă termini clasa a IV-a) şi distrează-te!
Iar în legătură cu mama ta... promite-i că la anul o să munceşti mai mult şi n-o s-o mai dezamăgeşti. Dar ai grijă să nu devi obsedată. happy
Sper să reuşeşti!

| Biby explică:

Au*

| Biby explică:

@didi,
Vreau sa stiu cum sa scap de emotii.straight face

| RainUmbrella a răspuns:

Fii atenta! Dumnezeu nu ne-a dat pe toti buni la matematica si ar trebuie sa fii mandra ca la celelate ai luat FB! Nu vad care este legatura dintre notele tale si serbare! Serbarea e foarte frumoasa trebuie sa te simti bine de ex eu azi am avut un examen! Doamne aveam niste emotii era sa uit cum ma cheama! Si eu stiu ca puteam sa iau 10 la mate dar am luat numai 7, 55! Si am intrat! Deci B ala e un calificativ bun nu mai fi suparata! Daca ai emotii chiar iti vei uita rolul!

P.S La serbare nu-i ca la scoala e mult mai usor! Hai scapa de emotii si succes!

| Naspa6969 a răspuns:

Bianca stiu ca si eu sunt in acele 2 fete. NU te gandi ca il uiti gandeste-te ca u il vei stii cel mai bine si ca nimeni nu va fi mai tare ca tine! Si daca il uiti si ma indoiesc ca il vei uita ia-o de la capat in minte si nu te mai gandi ca este cineva in sala, gandeste-te ca esti singura acasa si ca repeti singura acasa... Sper ca te-am ajutat!

| FucktheSystem a răspuns:

Nu văd care e legătura dintre tunsoarea ta și serbare?
Oricum, calmează-te e doar o serbare, mare chestie.

| Tasya05 a răspuns:

OMG! Fratee dar numai desteptii suntetii in clasa aia! La mine aproape jumateate din cls au avut media S in clasa a IV-a ( Eu nu am avut decat in clasa a 2-a si a 3-a media FB la mate. in rest am avut numai media B )
Nu e sfarsitul lumii daca ai media B la mate. Intradevar matematica e groaznica ( pe mine ) adica sunt in clasa a V-a si am la toate materiile media 10 doar la mate am 9. si din cauza asta nu pot lua premiul intai. sadcrying:@
Asha sa trecem la subiect.
Cum scapii de emotii?
Pur si simplu gandeste-te ca nu e sfarsitul lumii daca uitii rolul.si ca nu are cum sa te facii de rusine pentru ca sigur nu vei uita rolul. Inainte cu vreo 2-3 ore sa pleci la serbare dormi putin si apoi repetatii ft bine rolul ( eu asa fac mereu si functioneazawinking ).
Sa te faci de rusine cu media B la mate? :o
Omg. vreo 5 copii de la mine din clasa se bucurau ca au si ei media S la mate. Si tu sa te facii de ras cu media B? Acum depinde ce colegii ai tu in clasa ( daca ai numai copii bogati si rasfatatii in clasa si parintii lor patronii e de rau. Dar daca ai copii normalii in clasa si cu parintii normalii sigur nu te faci de raswinking
BaFtA!

| didiDia a răspuns:

Nu vad nici o intrebare aici. De ce ai deschis acest subiect? Te putem ajuta cu ceva sau ai scris doar ca sa te plangi asa ca sa te afli in treaba?