| Lizzu a întrebat:

Ati mai cautat raspunsuri? Ateii au ramas atei iar credinciosii credinciosi? Cum mai sta treaba? happy

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E tot distractiv, Liz, tragi-comic. Un morman de situaţii, idei şi oameni amuzanţi.

Bine te-ai întors! Mi-ai lipsit. : )

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Eu o sa-ti lipsesc, cand o sa plec?winking

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Desigur. Mai întrebi?
Dar nu-mi place "când", prefer "dacă". tongue

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Ma alintam si eu big grin

| Lizzu explică (pentru NOname):

Multumesc happy

| RAY a răspuns:

Crestini cu numele probabil vrei sa spui, care e crestinul ala adevarat vreau sal cunosc?

| Holiday a răspuns:

Greu de evaluat situatia pe forum, dar la nivel global ateii castiga teren.

| sublime89 a răspuns:

Prea putine schimbari, din pacate, sau din fericire. Dar ateii se descurca bine, tinand cont ca ne aflam in cea mai superstitioasa tara din Europa. The show must go onhee hee

| fuzzer a răspuns:

Am aderat la religia lui Mahomed, ma simt ca un sfant, zbor in fiecare seara pe bolta cereasca, sa nu ratezi spectacolu seara de seara de la 10 PM.

| Moisie a răspuns:

Sau schimbat multe!
Si anume ca ateii au dovedit ca crestinii il au ca Dumnezeu pe Lucifer si ca atare crestinii au hotarat sa-l slaveasca in continuare pe Lucifer si nu pe Dumnezeu. Si asta este un pas mare mai ales pentru crestini, care astfel si-au dovedit prostia crezand ca Dumnezeu ii va primi in Rai daca ei il slavesc pe Dracu!
Iata dovada ca crestinii i se inchina lui Lucifer:

http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

Si dovezile precum ca crestinii au hotarat sa-l slaveasca constient pe Lucifer, o gasesti in toate postarile credinciosilor

| NOname a răspuns (pentru Moisie):

Iar o dai cu "ateii" şi debitezi cretinităţi?

Dacă tot aberezi, Moisie, ce ar fi s-o faci doar în numele tău?

http://www.tpu.ro/......umit-ateu/

| Lizzu explică (pentru Moisie):

Tot ce e posibil, Moisie.
Treaba e ca Lucifer poate constitui imaginea unui Iisus, inger de lumina si nu pe cea a lui Satan.
E posibil sa nu fie unul si acelasi.

| Moisie a răspuns (pentru Lizzu):

Evident ca nu pe a lui Satan, pentru ca in religia lui Dumnezeu si nu a lui Lucifer, Satan este cel mai de incredere inger al lui Dumnezeu, in timp ce Lucifer, in aceeasi religie a adevaratului Dumnezeu, Lucifer este Diavolul.
Deci nu este unul si acelasi! Acea religie a adevaratului Dumnezeu este religia din care crestinii au FURAT Biblia inspirata de adevaratul Dumnezeu al acelei religii, adica religia mozaica!

| mODIN a răspuns:

Eu am devenit ateu de vreun an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.happy Nu stiu cum sta treaba pe la categoria Religie dar indiferent de orientarea religioasa, fericirea o gasim numai si numai in noi. Fericirea este o complexa stare mentala si psihica obtinuta prin intermediul careia avem ganduri agrabile ce fac sa predomine trairi euforice cu ecouri profunde obtinute in fiinta noastra.Indiferent de orientarea religioasa fericirea o gasim doa inlauntrul nostru.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot pisoi am ramas, nu ma schimb, chiar torc la unele postari.Naparlesc acum si nu ma atinge nimeni, dar imi revin...

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm, ai avut noroc ca nu te-am zarit eu sa te smotocesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi happy. Explica-ne! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Dumnezeu ni se va arata ochilor intr-o zi, credinciosii nu au ce pierde.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde care, credinciosi sunt si budistii, daca se arata al lor, degeaba mai esti credincios laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Daca am spus "Dumnezeu" orice prost isi da seama despre ce fel de credincios vorbesc.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

DUMNEZÉU, (2) dumnezei, s. m. 1. N. pr. (În religiile monoteiste) Ființă supremă personală, cauză transcendentă primordială, principiu fundamental al existenței și ordinii universale, creator și judecător al lumii, binele absolut și principiu al mântuirii care acționează în istorie.

Un credincios prost?!?

| lollipops a răspuns:

Nu. S-au schimbat multe...

| CinevaNou a răspuns (pentru lollipops):

Da. ray s-a pocait, iar ema a devenit atee.

| lollipops a răspuns (pentru CinevaNou):

Ce stiu eu ce le mai trece astora prin cap... Oricum, s-a facut si mai penibil si asta tot e o schimbare.

| Aedab a răspuns:

Eu m-am schimbat.Am fost ateu si sunt credincios acum.