| FataOreo a întrebat:

Ati observat ca in Bucuresti sunt din ce in ce mai multi politisti/jandarmi patruland? Inclusiv in statiile de metrou... are idee cineva de ce? Chiar ma sperie, mai ales ca mi-a spus cineva ca a vazut brigada antitero la metrou cu niste semi automate.

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu trebuie să te sperii. Se apropie comemorarea pentru cei de la Colectiv, este Sfântul Dimitrie cel Nou, patronul Bucureștiului. Plus se apropie sărbătorile de iarnă. Iar, cu ce s-a întâmplat la metrou anul trecut sunt mai precauți. E un oraș foarte mare, cu multe probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu m as bucura sa vad și mai mulți... Acum nu vad mai pe nimeni asigurând paza prin oraș. Mergi în Paris sa vezi acolo la fiecare colt de strada jandarmi cu mitrliere

| alina2k18 a răspuns:

Lol, te sperie ca e mai multa paza? Jesus Christ laughing
Am mai auzit una tot asa, ca vai o apuca atacurile de panica laughing
Muta-te la tara fetitawinking daca nu iti place ca intr-o capitala europeana avem si noi in sfarsit un pic mai multa protectie in locurile publice si foarte aglomerate!

| FataOreo explică (pentru alina2k18):

Voiam sa stiu de ce a avut loc schimbarea brusca, pentru ca se calmasera apele in ultimul timp. usor cu aroganta happy nu mi-am exprimat opinia in legatura cu cat apreciez eu chestia asta.