| MagicDream a întrebat:

aveti idee cum scap de ferestrele care mi se deschid pe pc atunci cand incerc sa intru pe un site? Am intrat o data pe o pagina de filme online si acum imi apar diferite pagini, se deschid de fiecare data cand intru pe google. Am pus ad block si tot imi apar, poate nu stiu eu ce setari sa-i mai fac sa mearga sau altfel se scapa de ele? Sunt site-uri de pariuri sportive, altele p o r n o...happy si e super deranjant.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza browserul si ia-l iar.

| MagicDream explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, am sa incerc asa, daca merge, iti dau fundita happy

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul este plin de desfranari si mizerie, peste tot vezi sex, si de la frecusul coitului si de la miscarile gatului inainte-inapoi, se face curent si se deschid ferestrele.
avem nevoie de dumnezeu si de iisus! acum, pana nu e prea tarziu si se vor deschide ferestrele si usile iadului pentru toti pacatosii!

| MagicDream explică:

E pc de serviciu sad

| TheCriterion a răspuns:

Adblock scoate majoritatea reclamelor dar nu pe toate, de exemplu ieri m-am uitat la un episod din Vikings si am primit 10 reclame pana sa pot da play dupa ce am dat play alte 2-3 reclame pana sa pot da full screen, cu adblock am primit 2-3 pe tot parcursul episodului.

| MagicDream explică (pentru TheCriterion):

Eu nu vorbesc despre cele care apar cand te uiti la filme pe site, ci cand nu sunt deloc pe un site cu astfel de reclame. Adica eu imi deschid pc-ul si intru peun site oarecare sau pe Facebook si imi deschide o pagina cu reclame si site-uri de videochat si alte rahaturi...

| MagicDream explică (pentru TheCriterion):

Ce pot sa fac sa nu mai apara? E vreun virus sau pot sa blochez acele pagini sa nu se mai deschida? sad

| Drimmero a răspuns (pentru MagicDream):

Nu e virus,, sunt prea bolnavi mintal cei care baga reclama, e o forma de fortare a norocului, bagand reclame la greu.
Baga un ad block nou si scapi,, dar nu de toate... din pacate!
De cand am ad block, rar mi se intampla sa mai am contact cu reclamele penibililor, doar cand mai porneam un film sau pe unele site-uri.

| MagicDream explică (pentru Drimmero):

Multumesc, dar nu cred ca ma ajuta, eu voiam sa nu imi apara absolut nimic, din moment ce e calculator de serviciu, daca imi apar imagini... cum mi-au aparut azi si le vede cineva, nu o sa fie in regulă...

| Drimmero a răspuns (pentru MagicDream):

Nu ai ce le face, sunt setate sa depaseasca bariera ad block-ului,, sterge-le din istoric ca sa nu iti apara si asa nu le va vedea nimeni.

| MagicDream explică (pentru Drimmero):

Tot nu ma ajuta sa le sterg, asta fac mereu. Spre exemplu ele imi apar singure. Eu daca plec putin de la calculator, ma trezesc cu o fereastra cu imagini pornografice deschisa, cum mi s-a intamplat astazi, si putea sa o vada cineva...Intelegi? Sau mai trece ai seful pe acolo. happy Nu vreau sa creada oamenii ca ma uit eu la asa ceva laughing