| elenabianca23 a întrebat:

Azi am aflat ca am paduchi, nu stiu de unde sau de la cine i am luat. La scoala avem săptămâna altfel. Si joi vom merge intr-o excursie de 1 zi. Am fost luni ( adica ieri ) sa ne controleze sa vada daca avem alergii pe piele sau paduchi. Asistenta mi-a spus asa: sa i spui mamei sa te "scobeasca" sau nu mai stiu exact cum a zis, si după a zis lindeni (sau cu T se scria, in fine nu mai stiu exact) si eu nu stiam ca am paduchi. Azi am rugat o pe mama sa ma controleze. Era si doctorita in acolo si îmi este frica sa nu meargă sa spuna dirigintei sau in fata colegilor mei. Adică ar putea sa spuna: aveti o colega cu paduchi si trebuie sa va controlăm. Si din moment ce o sa fiu singura care nu merge mainne o sa si dea lumea seama. Îmi este super frica. Ce as putea face? As muri de rusine...dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

1)Maine te prefaci bolnava.
2)Te rogi ca doctorita aceea sa-si tina gura.Aici nu prea tine de tine...
3)O pui pe mama ta sa mearga la farmacie sa iti ia ceva ca sa scapi de paduchi.
4)Gandeste-te cum sau de unde i-ai luat.

| elenabianca23 explică (pentru Samariteanul):

Mersi happy

| Samariteanul a răspuns (pentru elenabianca23):

N-ai pentru ce, doar pentru asta mi-am facut cont aici, sa ajut cum pot.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa te speli cu sampon de paduchi de la farmacie.

| deeeaqq a răspuns:

Stai liniștit că n o să spună la nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Sa nu iti fie nicio rusine. Paduchii prefera parul curat, nu murdar. Ti-a fost rusine cand ai avut varicela spre exemplu?