| Marian9978 a întrebat:

Bună, care e cel mai usor mod de a învăța pentru permisul de conducere, si care e cea mai bună carte de pe care poți învăța pentru categoria B

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Dupa carte? pe bune? eu nu invat dupa carte deloc, si eu dau de permis acum.Fac chestionare pe net si ma documentez, si merge treaba destul de bine

| Freya1 a răspuns:

Invata legislatia si restul e mult mai usor.
Inveti pe rand si relaxata, faci chestionare iar daca esti cat de cat pasionata o sa inveti repede.

| SilentRain a răspuns:

Citeste legislatia, mergi la orele de legislatie, fa multe chestionare

Site oficial chestionare →http://www.drpciv.ro/info-portal/dlExamSignUp.do

Site de invata cu explicati → http://www.scoalarutiera.ro/chestionare-drpciv-categoria-b

| SandraEve a răspuns:

Cartea din cate stiu o primesti de la scoala de soferi la care te-ai inscris. O citesti si apoi inveti pas cu pas. Eu din chestionare am invatat mai mult. Dadeam de o intrebare la care nu stiam sau nu eram sigura de raspuns, cautam in carte si retineam. Data viitoare stiam sa raspund. Si astfel am luat din prima cu 25p
Bafta!