| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Care este cea mai bună soluție pentru pungile umflate din cauza oboselii de sub ochi, în afara somnului și odihnii, evident?
Aș dori câteva soluții concrete, pentru că în ultimele săptămâni sunt extrem de obosită, dorm puțin, adorm obosită și mă trezesc la fel.
Nu am mai pățit asta.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ăsta sună a burnout, deși e vagă întrebarea. Sunt atâtea întrebări de pus laughing dar cel mai important e sa faci sport, asta te ajuta și fizic, și psihic, și să dormi, și tot.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cearcanele de la oboseala trec doar cu odihna. Nu exista nimic in afara. Poate doar sa le acoperi cu fond de ten, daca merge, eu nu stiu asta, nu folosesc fond de ten, nu sunt femeie. Daca nu poti dormi, trebuie sa vezi cauza, exista destule afectiuni care tulbura somnul, si asta doar un medic poate sa iti spuna. Daca nu dormi pentru ca ai avut de tras, si ti s-a dereglat somnul, e cazul ca, orice ar fi, sa iei o vacanta, cit de mica chiar (chiar si o zi), in care sa uiti de toate, altfel risti sa ajungi la tulburari mai serioase, si apoi echilibrul se va restabili foarte greu.

Dar uite ca tu vii cu niste bubite, si eu incerc sa te vindec de cancer happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia VIzic de la farmacie. Pe mine m-a ajutat.

| relian a răspuns:

Nu te ajuta nimic, daca asa ai cearcane, doara cu interventii le poti remedia.
Ce faci de esti asa obosita? Dormi putin ca te gandesti la fat frumos, aia e problema laughing