| ShizAnime a întrebat:

Care.i faza cu acest cub Rubik? *stiu ce e *. Stiu sa fac o singura fata, in timp util [maxim 7minute], dar nu stiu sa fac si restul. Din cate stiu, trebuie sa faci o fata, si un rand pe toate partile, sau ceva gen. Dati-mi si mie niste site-uri sau videoclipuri pe youtube, sau o explicatie, cum rezolvati voi cubul, sau cum credeti ca e mai usor. Funditaa.

Răspuns Câştigător
| iordy007 a răspuns:

Intr-adevar e mult de explicat in scris dar daca totusi vrei sa inveti sa il faci pe tot eu iti recomand acest playlist :https://www.youtube.com/......tps?/watch Eu de aici am invatat sa il fac ...am invatat cam in 2-3 zile si am ajuns sa il fac in 50 de secunde... daca ti se pare ca nu ti-a iesit chiar si dupa ce ai urmat instructiunile tipului inseamna ca ai gresit ceva si trebuie sa iei videoclipul de la capat. Oricum cu acest tutorial o sa inveti 100% sa rezolvi cubul Rubik! Bafta!
Funda?

| ShizAnime explică (pentru iordy007):

Mersi. Am ce face pe weekend.

4 răspunsuri:
| FanCS a răspuns:

Eu de ex il fac in 2 min(tot) e greu de explicat prin mesaje. Trebuie cineva la fata locului ca sa iti arate toate combinatiile.Imi cer scuze can the dezamagesclaughing

| ShizAnime explică (pentru FanCS):

Ba, mai exista si oameni daltonisti. [eu:]] ] Am priceput sefu, dar voi spera in continuare ca o sa gasesc ceva si pe net. :]]

| iordy007 a răspuns:

Cu placere! happy
Bafta!